MOBİL ANTEN NEDİR?


Mobil Antenler, kara ve deniz taşıtlarında, hareket sırasında da kesintisiz uydu yayını izleyebilmek için geliştirilmiş antenlerdir. Mobil antenler, içlerinde bulunan yazılım sayesinde ayarlandıkları uyduyu takip ederler. Bu şekilde monte ediliği araç hareket etse bile bağlandığı uyduyu takip ederek izlediğiniz yayının kesintisiz olarak görüntülenmesini sağlar.

Mobil Anten İç Görüntüsü - Atlanta     Mobil Anten İç Görüntüsü - Arka Yüz - Atlanta     Mobil Anten Dış Görüntüsü - Atlanta

Mobil anten satın alırken kullanılacak bölgeyi ve yayın almak istediğiniz uyduları ayarlatmanız gerekir. Montajı-kurulumu, özel bilgi ve tecrübe isteyen mobil antenler, doğru bir kurulum sayesinde uzun yıllar sorunsuz hizmet edecektir.

Mobil antenle izlenen yayınlar oldukça net ve DVD görüntüsü kalitesindedir. Binalarda kullanılan sistemler gibi çalışır ve görüntülerde herhangi bir karıncalanma olmaz. Kısacası mobil antenler takip edecekleri uyduları görebildikleri sürece kesintisiz ve sorunsuz yayın izleyebilirsiniz.

Genel olarak uyduyu görebilme prensibine bağlı olarak çalışan mobil antenler, yüksek yamaç veya yüksek iki dağ arasındaki yollarda, tünel, köprü altı ve alt geçitlerde, yani doğrudan uyduyu göremediğinde sinyal kesilmeleri yaşanabilir. Ancak araç, mobil antenin uyduyu görebileceği alan çıktığında yayın izlenmesi devam eder.